ORDU DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

               Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Türk Kızılayı Ordu Şubesi ile işbirliği içinde Ordu Adalet Sarayı'nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Adalet Sarayı binası önünde kurulan kan bağışı mobil araçta kan verebilmek için sıraya girenler, düzenlenen kampanyanın zaman tasarrufu açısından kendileri için önemli olduğunu belirterek gerçekleştirilen kampanyadan duydukları memnuniyeti dile getirmişlerdir.

               Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Türk Kızılayı hakkında bilgilendirme,kan bağışı hakkında farkındalık ve sorumluluk bilinci oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen seminer programlarına yıllık planları kapsamında "Kan Bağışı Bilgilendirme Seminerleri"ni de dahil etmiş ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanan kişilerin seminerlerde kan bağışı hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmaktadır. Seminerlerde Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanları, kadın erkek tüm vatandaşların 3-4 ayda bir kan bağışında bulunmalarını tavsiye ettiklerini belirterek sağlık açısından faydasının ötesinde kanın üretilemeyen tek ilaç olduğunu, bu ilacın da sadece kan bağışları ile geliştirilebildiği vurgulamıştır.

               Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü çalışanlarının kampanyaya katılımlarının oldukça yüksek olduğu gözlenirken kan bağışı kampanyası sırasında Adalet Sarayında bulunan vatandaşlar tarafından da kampanyaya destek amacıyla kan vermiştir.