DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE
EKSKAVATÖR KURSU AÇILDI

            Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce, iş ve meslek sahibi olmayan hükümlülerin, meslek edinmelerini sağlamak ve piyasada iş bulmalarını kolaylaştırmak adına Ordu ilinde yapılan araştırmalar neticesinde; iş alanında Kazıma ve Yükleme  (Ekskavatör) Tipi İş Makinesi Operatörü belgesine sahip işçi açığının bulunduğu, bu alanda çalışan işçilerin diğer işçi sınıflarına göre  daha dolgun bir ücretle  piyasada her daim  iş bulabildikleri  tesbit edilmiştir.
Denetimli Serbestlik Uzmanımız Psikolog Işıl ÖZTÜRK’ün koordinatörlüğünde, Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce, denetimli serbestlik tedbiri uygulanan ve ilgili mevzuat gereğince bu belgeyi alma şartlarını taşıyan kişiler tesbit edilerek bilgilendirme yapılmış olup, talebi olanların başvuruları alınmıştır.
            Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerekli iş makinesi temin edilerek çalıma alanı  belirlenmiştir.
            Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü Altınordu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce usta öğretici ücreti ve belgelerin verilmesi, Ordu İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kursa katılan kursiyerlerin gündelik cep harçlığı verilecektir.
            Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce kursun açılmasına  destek veren tüm kurumlara teşekkür eder, kursun hayırlı olmasını temenni ederiz.

            Kazıma ve Yükleme (Ekskavatör) İş Makinesi Operatörü Kimdir?

            Ekskavatör Operatörü; Kazıma ve Yükleme (Ekskavatör) Tipi İş Makinesinin yaptığı iş ve özelliğe uygun emniyetli ve verimli bir şekilde kullanan, Kazıma ve Yükleme (Ekskavatör) Tipi İş Makinesinin çalışma öncesi ve çalışma sonrası kontrol, bakım ve ayarlarını yapabilen Operatörlük Belgesine sahip nitelikli kişidir.

 

Uzmanlar İş Makinaları Kursu Beko Loder Operatörü