ORDU DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ORDU ÜNİVERSİTESİ SOSYOYOLİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK

''DENETİMLİ SERBESTLİK SİSTEMİ İLE EĞİTİM VE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI'' KONULU KONFERANS VERİLDİ

            
           Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi işbirliği ile Sosyoloji Bölümü öğrencilerine yönelik olarak ''Denetimli Serbestlik Sistemi ile Eğitim ve İyileştirme Çalışmaları'' konulu bir konferans verildi.

          Ordu Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen konferansa; 80 sosyoloji bölüm öğrencisi, akademisyenler ve denetimli serbestlik müdürlüğü personeli katılmıştır.

          Konferansta; Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah BİLGİN tarafından; Denetimli serbestlik sisteminin dünyada doğuşu,ülkemizde denetimli serbestlik hizmetleri,denetimli serbestlik hizmetlerinin ceza adalet sişstemindeki yeri ve topluma katkısı, personel yapısı,Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yapılan çalışmalara dair sunumunun ardından Denetim Uzmanı Sosyolog Gürhan YEŞİLALAN tarafından Denetimli serbestlik sisteminde eğitim ve iyileştirme çalışmaları, bireysel görüşmeler, grup çalışma programları, seminer programları ile meslek ve sanat edindirmeye dair yapılan çalışmalarla ilgili sunum yapmıştır.

          Katılımcılar ve akademisyenler tarafından memnuniyetle karşılanan konferans sorularının cevaplandırılmasıyla konferans sona ermiştir.