ORDU DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇILAN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR!

            
                 Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan iş ve meslek sahibi olmayan hükümlülere yönelik açılan Arı Yetiştiriciliği, Tenis, İşaret Dili, Bilgisayar Operatörlüğü, Ekskavatör, Girişimcilik, Forklift ve Fındıkta Budama meslek edindirme kurslarının ardından meslek edindirmek adına ''Yapı Sektöründe Çalışanlara Yönelik İnşaat Boyacılığı Kursu '' açıldı.

                 Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü ve Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan kursa 16 hükümlü katıldı. Kursun temrinlik malzemeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğünce, usta öğreticisi ise Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından karşılanmıştır.

                 Yapı Sektöründe Çalışanlara Yönelik İnşaat Boyacılığı Kursu ile günümüz işgücü piyasasına uygun, kalifiye eleman yetiştirmenin amaçlandığı, temininde güçlük çekilen mesleklerden biri olan inşaat boyacılığı kursuna katılanlara hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilmiş, teorik eğitim Denetimli Serbestlik Müdürlüğü eğitim sınıfında, uygulamalı eğitim ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğünün eşya depolarında yapılmış olup, başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecektir.

                 Denetimli Serbestlik Müdürü Resul Emrah BİLGİN yapmış olduğu açıklamada; hükümlülerin meslek ve sanat edinmelerine katkılarından dolayı Ordu Valiliği Soyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne ve Altınordu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür edildiğini, inşaat boyacılığı kursunun tamamlanmış olduğunu ve yapılacak sınavda başarılı olan hükümlülere düzenlenecek tören ile sertifikalarının verileceğini belirtti.

                 Denetimli Serbestlik Uzmanları Sosyolog Ayşe YEŞİLALAN ve Psikolog Işıl ÖZTÜRK kordinatörlüğünde yürütülen kurs hükümlüler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.